Документи

Книга 3 | Розділ 4. Діяльність окупаційної влади й місцевого адміністрації у Києві. Національний, релігійний і культурний аспекти. Ставлення до населення й військовополонених. Пропаганда й практика
Книга 3 | Розділ 6. Мирне населення в окупованому Києві. Настрої. Життя і смерть

Розпорядження голови міста Києва Л.Форостівського від 3 червня 1942 р. про поліпшення роботи дитячих їдалень

03 червня 1942 р.

Текст (укр.)

                  Копія.

Розпорядження № 63

Голови міста Києва

3 червня 1942 року

Про поліпшення роботи дитячих їдалень м. Києва.

 

Обстеження дитячих їдалень, переведене Відділом торгівлі та харчування Міської Управи, виявлена низка недоліків, які заважали їх нормальній роботі: відсутність відповідного обліку та звітності, а також карткової системи видачі обідів, зокрема безкоштовних; незадовільний стан додаткового постачання: продаж обідів значно дорожче їх собівартості; низька вартість продуктового набору; одноманітний асортимент страв; черги дітей за обідом; неповне використання коштів, які відпускаються для дитячого харчування, та інші недоліки.

З метою кращої організації дитячого харчування - наказую:

1. Передати діючі дитячі їдальні до 1 червня ц.р. під безпосереднє керівництво Контори громадського харчування та Київміськторгу. Затвердити прикладений до цього список дитячих їдалень для непрацездатних, які переходять до кожної з цих контор.

2. Увесь штат працівників дитячих їдалень залишити на роботі.

3. На Відділ Культури та освіти покласти загальний нагляд за роботою дитячих їдалень і визначення контингенту відвідувачів їх, а на Відділ Суспільної Опіки загальний нагляд за роботою їдалень для непрацездатних і визначення контингенту відвідувачів цих їдалень.

4. Запропонувати Відділові Культури та освіти надати в тимчасове користування конторам (п.1) приміщення та майно їдалень тих дитячих садків і шкіл, в яких організовано дитячі їдальні.

Приміщення і майно їдалень дитячих садків та шкіл повертаються Відділову Культури та освіти, якщо почнуть працювати дитячі садки і школи.

5. Запропонувати Фінансовому відділу асигновані для безкоштовного харчування дітей кошти передати Конторі громадського харчування та Київміськторгові відповідно до кількості безкоштовних обідів по фактичній комерційній собівартості, але не дорожче як по 1 крб. 20 коп. за один обід і щоб не погіршувати фінансового стану згаданих контор видати їм аванс в розмірі 5-денної вартості обідів, що їх відпускає кожна контора.

6. Зобов’язати Районові Управи подати до 10-го червня ц.р. у відділ торгівлі та харчування звіти про кількість відпущених до 1-го червня ц.р. дитячими їдальнями району обідів та про витрачені ними за цей час харчові фонди.

7. Запровадити єдину карткову систему видачі обідів і суворий облік безкоштовних обідів.

8. Запропонувати Відділові торгівлі та харчування і Відділ Культури та освіти притягнути до контролю за дитячими їдальнями громадськість шляхом утворення чергування в їдальнях батьків та розробити про це відповідну інструкцію.

9. Зобов’язати Відділ торгівлі та харчування й Культури та освіти, в розвиток цього розпорядження, опрацювати докладну інструкцію про порядок роботи дитячих їдалень, облік та звітність і про взаємовідносини поміж зацікавленими організаціями, подати мені її на затвердження до 5-го червня.

10. Зобов’язати голів районових управ надавати всіляку допомогу в справі організації та поліпшення дитячого харчування.

11. Всі нагромадження та використані кошти по дитячих їдальнях за час по 1-ше червня ц.р. передати на рахунок Райхскомісаріату.

 

 

Т.в.о. Голова міста Києва підписав                                                         Л.Форостівський

 

 

Погоджено: з Фінансовим відділом

з Відділом Культури та освіти

з Правничим віддлом.

Вважаю що за відсутність звітності та обліку, продаж обідів дорожче собівартості треба притягти винних до відповідальності.

 

Керівник Правничого відділу                        – підпис –                                              /Лобуцький/

Внесено відділом торгівлі та харчування. –

Керівник відділу                                        – підписав -                                                /Бабак/

 

 

ДАКО, ф. П–4, оп 2, спр. 71е, арк. 93-94.