Документи

Книга 2 | Том 1 | Розділ 1. Діяльність німецьких і місцевих каральних органів в окупованому Києві

Інформація коменданта охоронної поліції Святошинського району сотника Арсеніва про організацію охоронної поліції району для Музею-архіву переходової доби

15 серпня 1942 р.

Текст (укр.)

Командант

Охоронної Поліції

Святошинського Району                                                                                                                  Київ, дня 15.8.1942 р.

м. Києва

ч.809

 

 

До Архіву Переходової доби

Копія:

Штабу команди районів

оборонної поліції м. Києва

 

Святошинський Район Поліції був організований на початку жовтня місяця 1941 року. Приміщення для району було зайняте теж саме, в якому знаходилась до вступу Німецьких Військ міліція; оскільки воно знаходиться в центрі Святошинського району.

В той час до складу району входили села – Біличі, П[етро]п[авлівська] Борщагівка, Соф[іївська] Борщагівка, та хутора Отрадний, Дехтярі, Нивки та інші.

В район був призначений Штабом Українською Поліцією Командант та 15 чоловік поліцистів, які ввесь час несли варту, як в самому районі так і патрулювали по всьому району. На селах, як наприклад Біличі, П[етро]п[авлівська] Борщагівка та інші були виділені окремі поліцисти, які несли там патрульну службу.

Організація району, підтримка порядку та охорона державного майна не викликала особливих труднощів.

Такого елемента, як жидів, енкеведистів та комуністів почти в районі не було, не рахуючи окремих осіб, які були своєчасно виявлені. Пожарів, актів діверсій та соботажу, викликаних злочинним елементом, не було. Був тільки випадок пожежі в крамниці на ІІІ–просиці, яка була підпалена.

Зв'язок зі Штабом Команди Район мав тільки через зв'язківця, їздившого на ровері, оскільки телефонного зв'язку не було, як не було і інших засобів зв'язку з містом.

В приміщенні району Поліції було розташовано деякий час Святошинська Районова Управа, яка разом із Поліцією запроваджувала в життя всі міроприємства та розпорядження Німецької та Української Влади, що до відновлення зруйнованого більшовиками громадського життя.

 

Командант 8–пол. р-ну м. Києва: (подпись) (Арсенів-Сотник)

 

StadtverWaltung Київська

von Kiew Міська Управа

MUSEUM-ARCHIV МУЗЕЙ-АРХІВ

der Übergangsperiode ПЕРЕХОДОВОЇ ДОБИ

 

 

ДАКО, ф. Р–2412, оп. 2, спр. 221, арк. 1.