Документи
Рішення Київського міськвиконкому «Про ліквідацію Копиловського і Староєврейського – Караїмського цвинтарів»
26 червня 1962 р.
ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДЕПУТАТІВ ТРУДЯЩИХ
«Про ліквідацію Копиловського та старо-еврейського – Караїмського кладовищ»
Враховуючи, що Копиловське кладовище, яке розташоване по вул. Захарівській № 1, ще в 1927 році закрите для дальших захоронень, а старо-еврейське — Караїмське, розташоване по вул. Мельника № 82–86, закрите у 1937 році і зараз перетворилось в зарослі диких чагарників і дерев, а більшість надмогильних споруд зруйновано ще під час німецької окупації, Виконком Київської міської Ради депутатів трудящих, на підставі інструкції Держплану Української СРС від 28 липня 1958 року «Про порядок захоронення і утримання кладовищ в населених пунктах Української РСР»
1. Копиловське кладовище розташоване по вул. Захарівській № 1 та старо-єврейське — Караїмське кладовище розташоване по вул. Мельника № 82–86, на протязі 1962 року ліквідувати.
2. Території бувшого Копиловського кладовища площею 1,5 га та староєврейського — Караїмського площею 26,9 га передати Управлінню зеленої зони для утворення на них скверу та парку відпочинку.
3. Начальнику Контори поховального обслуговування (т. Шевалгін):
а) Оголосити через газету «Вечірній Київ» про ліквідацію зазначених кладовищ з повідомленням громадян, які бажають забрати надмогильні споруди, встановлені на могилах їх родичів, захоронених на цих кладовищах.
б) Перезахоронення останків 55 трупів, захоронених на староєврейському — Караїмському кладовищі в 1948–1949 роках, по бажанню близьких родичів перевести за рахунок коштів Контори поховального обслуговування.
в) Надмогильні споруди, які залишаться безгосподарними (пам’ятники, плити, огради) після 1 січня 1963 року зняти та оприходувати.
г) Для оцінки надмогильних споруд, що підлягають зняттю утворити комісію в складі:
1. Техкерівника Контори поховального обслуговування тов. Гринберга Є.Л. (Голова).
2. Головного інженера Комбінату майстерень і квітництва тов. Аристархова В.Н.
3. Наглядача старо-єврейського — Караїмського кладовища тов. Мильцевої Н.А.