Документи

Книга 3 | Розділ 4. Діяльність окупаційної влади й місцевого адміністрації у Києві. Національний, релігійний і культурний аспекти. Ставлення до населення й військовополонених. Пропаганда й практика

Розпорядження № 58 голови Київської міської управи за підписом заступника голови В. Волкановича про охорону пам’яток історії та архітектури. Київ, 12 лютого 1943 р.

12 лютого 1943 р.

Текст (укр.)

Розпорядження № 58

Голови міста Києва

від 121 лютого 1943 року

“Про охорону пам’ятників доісторичних та ранньо-історичних

часів та пам’ятників архітектури в м. Києві”

 

На підставі розпорядження Штадткомісара міста* (відділ МЕ/ДК) про охорону пам’ятників доісторичних та ранньо-історичних часів та пам’ятників архітектури, – наказую:

1. Охорону всіх пам’ятників доісторичних та ранньо-історичних часів та пам’ятників архітектури в м. Києві доручити відділу культури і освіти Управи м. Києва.

2. Відділу культури і освіти взяти на облік та скласти повний список всіх пам’ятників культури і архітектури в Києві.

3. Ввести до штату [відділу]2 культури і освіти для проведення і забезпечення цієї роботи посаду інспектора по охороні пам’ятників культури і архітектури, починаючи з 16 лютого 1943 року.

4. Відповідальність за зберігання та охорону пам’ятників доісторичної та ранньо-історичної доби, де тепер розміщено чоловічі та жіночі м[о]настирі, покласти на настоятелів та настоятельниць цих м[о]настирів.

5. Дозволити відділу культури і освіти мати відповідний штат охоронників таких пам’ятників культури і архітектури, які не належать тепер певним організаціям.

6. Заборонити комендантам будинків та керівникам будинків, в районі яких розташовано відповідні пам’ятники культури і архітектури, улаштовувати поблизу цих пам’ятників помийні ями, вбиральні, ями для піску та інш[е].

 

Заступник Голови міста (Волканович)

 

Mit der Urschrift übereinstimmend

Sekretär der Protokollsektion

der Kiewer Stadtverwaltung

З оригіналом згідно

Секретар Протокольної частини [підпис]3

Управи м. Києва4

 

КОМЕНТАРІ

 

*…розпорядження Штадткомісара міста… – розпорядження штадткомісара м. Києва Берндта про охорону пам’яток архітектури, видане не пізніше 10 лютого 1943 р. (див. “Лист штадткомісара Києва Берндта голові Київської міської управи Л. Форостівському щодо охорони...”).

 

Києво-Печерська Лавра у часи Другої світової війни. Дослідження. Документи / Упоряд. Т.М. Себта, Р.І. Качан. – К.: “Видавець Олег Філюк”, 2016. – C. 848–849