Документи

Книга 2 | Том 1 | Розділ 1. Діяльність німецьких і місцевих каральних органів в окупованому Києві
Книга 3 | Розділ 4. Діяльність окупаційної влади й місцевого адміністрації у Києві. Національний, релігійний і культурний аспекти. Ставлення до населення й військовополонених. Пропаганда й практика

Наказ № 15 коменданта районів Української Охоронної Поліції Г. Захвалинського щодо заборон затримання німців і фольксдойче та з поточних питань

06 лютого 1942 р.

Текст (укр.)

ШТАБ КОМАНДИ Районів

Української Охоронної Поліції

м. Київа Київ, дня 6.2.[19]42 року.

ч. 276

НАКАЗ ч. 15.

 

І. Даю до відома всім Командантам районів Української Охоронної Поліції, що Українська Поліція не має права задержувати чи виступати проти німців. У випадку якогось не порозіміння потрібно зголошувати у ревір-фюрера і він розбирає справу.

Це відноситься теж і до фольксдойчерів.

2. Звертаю увагу на розмови поліцистів. Про урядові справи говориться тільки в будинку Команди. Серед чужих про поліційні справи не говориться. Є сильно розвинений ворожий шпіонаж.

Зраду урядових таємниць карається смертю.

3. На днях будуть вислати всім Командантам районів Поліції — поліційні посвідчення та надруковані пов’язки.

Наказую Командантам кожного 15 та 1 що місяця зголошувати писемно, що посвідки є контрольовані і в кого немає зголошуйте до Команди Районів.

4. Команданти районів відшукають людей на терені свого району, котрі працювали на каучукових плантаціях. Рівно ж розпитують те такі каучукові фабрики були.

Списки вище зазначених працівників надіслати до Команди Районів не пізніше 12 лютого 1942 р.

5. Команданти районів розшукують на терені свого району[,] де і в кого є німецькі друкарські машинки з метою купівлі таких для німецького командування.

6. Команданти районів зголосять до Команди Районів в якому з районів немає електро-світла і причини цього.

7. З днем 6.2.[19]42 р. переводжу поліциста Київського району Умрихіна Захара до Богданівського району.

 

КОМАНДАНТ РАЙОНІВ

Української Охоронної Поліції

м. Київа:                                                                                                                  (ЗАХВАЛИНСЬКИЙ).

 

З.В. Адютант:                                                                                                           (КРИСЬКО).

 

 

ДАКО, Ф. Р-4437, оп. 1, спр. 1, арк. 94.