Документи

Книга 2 | Том 1 | Розділ 1. Діяльність німецьких і місцевих каральних органів в окупованому Києві
Книга 3 | Розділ 4. Діяльність окупаційної влади й місцевого адміністрації у Києві. Національний, релігійний і культурний аспекти. Ставлення до населення й військовополонених. Пропаганда й практика

Наказ № 25 коменданта районів Української Охоронної Поліції Г. Захвалинського про розшук машини, розгляд у судів справ євреїв, переведення окремих працівників

25 лютого 1942 р.

Текст (укр.)

ШТАБ КОМАНДИ Районів

Української Охоронної Поліції м. Київа Київ, дня 25.2.[19]42 р.

ч. 355

НАКАЗ ч. 25.

1. Наказується всім Командантам районів перевести розшуки легкової автомашини на 3 місця, марки Марцедес № 199044, водія машини з посвідкою водія Німецького війська та солдатською книжкою № 225 на ім’я оберефрейтора Германа Шніфле, слухової сотні 3/57, народження 2.11.1917 р. в Вюртенберзі, особиста марка № 127 КНН Х.К.Р. 3/57.

В разі виявлення машини за вищенаведеними ознаками, належить цю машину, а також водія або власника такої машини затримати та про це повідомити телефоном до польової командатури м. Житомира.

2. Наказую всім Командантам районів здати до штабу Команди відділ — 3 німецькі і польські гвинтівки, а також півавтомати.

Приділюю російські гвинтівки і амуніцію для слідуючих районів:

Побрання та здання відбудеться дня 27.2.42 р. о год. 10-ій при відділі Штабу 3– Охоронної Поліції.

Приділюю нагана ч. 27777 – Командантові Ярославського р/ну Коштелянову.

 

Жиди як свідки:

Пан Імперський Міністер для обсаджених Східних областей і Імперський Комісар видав в цій справі слідуючі наслідки переслухування жидів як свідків. Жидів не можна в німецькім суді з політичних причин брати під увагу: – хіба що оскаржений та підсудні є жиди.

Коли б треба було при якійсь розправі, в якій беруть участь не жиди, переслухати жида, — може це зробити або німецький або не німецький суд, або поліцист поза межами розправи.

В якій мірі використовується зізнання — установлює суд. Коли приходиться розпитувати свідків-жидів, то їх не можна заприсягати.

Або жиду вірять, або не вірять, — присягу жид не може складати.

 

 

 

За КОМАНДАНТ ШТАБУ                                                                                Мельничук (подпись)

Української Охоронної Поліції м. Київа:                                                       (ЗАХВАЛИНСЬКИЙ).

 

 

 

 

ДАКО, Ф. Р-4437, оп. 1, спр. 1, арк. 106.