Документи

Книга 2 | Том 1 | Розділ 1. Діяльність німецьких і місцевих каральних органів в окупованому Києві
Книга 3 | Розділ 4. Діяльність окупаційної влади й місцевого адміністрації у Києві. Національний, релігійний і культурний аспекти. Ставлення до населення й військовополонених. Пропаганда й практика

Наказ № 5 по штабу 2-го відтинку Української охоронної поліції м.Києва про покарання службовців поліції за провини, у т.ч. появу в громадських місцях у нетверезому стані та про огляд зброї по районах міста

21 листопада 1942 р.

Текст (укр.)

КОМАНДА Київ, дня 21.11.[19]42 року.

ШТАБУ ІІ-го ВІДТИНКУ УОП

ч. ...

НАКАЗ ч. 5.

І. В останні часи збільшилось число провин козаків:

1) Дуже багато випадків, коли козаки приходять до служби п’яні, поза службою, в поліційній уніформі, перебувають в п’яному вигляді на вулиці, а також у публічних місцях.

2). Багато випадків самовільного виїзду з Києва до інших місцевостей. Поліцист в уніформі завжди повинен пам’ятати, що він репрезентує Українську Поліцію. На поліциста звернені очи цивільного населення. Перебування поліцистів у п’яному вигляді, приносить ганьбу цілій Українській Поліції.

Більшовицька влада, на протязі 20 років споювала населення, хотіла одурманити його, для чого пускала в продаж багато горілки по дуже дешевій ціні, щоб як найбільше людей могло набувати горілку.

Населення до того було втягнене до горілки, що середній громадянин, вважався щасливим і шукав радість в п’янстві.

Поліцисти повинні зрозуміти, що зараз п’янство не є на часі. Поліцисти мають бути взірцем для населення. Поліція наша є порядкова. Вона наводить порядок, слідкує за порядком, штрафує цивільне населення за п'янство. Як же можна вимагати того від населення, коли поліцисти самі п’ють. Як же населення може добре ставитись до поліції, коли виходить, що поліцисти так добре живуть під оглядом матеріальним, що можуть упиватися горілкою.

Отже, відтепер, поліцисти, котрі будуть зауважені п’яними — дістануть негайного перенесення до Пущі-Водиці, до спеціальної групи при заготовлені дров і не будуть мати жодних відпусток. За всі інші порушення: дисципліни — число днів арешту — буде відчислятись від числа днів відпустки.

ІІ. Результат окремного перегляду зброї, котрий відбувся від дня 10.11.[19]42 року до дня 21.11.[19]42 року по районах ІІ-го відтинку. Місця посідають:

Належить віддати до направи з 6. району гвинтівки ч. 72035.

Немає стопки, з 8. району — гвинтівки ч. 32940, ч. 89299 — направа накладок.

Повідомити ІІ-ий відтинок про виконання до дня 1.12.[19]42 .

Підкреслюю солідне приготування зброї до перегляду в 8. Святошинському районі, де всі гвинтівки були чисті.

 

ДАКО, Ф. Р-4437, оп. 1, спр. 1, арк. 316.