Документи

Книга 2 | Том 1 | Розділ 1. Діяльність німецьких і місцевих каральних органів в окупованому Києві
Книга 3 | Розділ 4. Діяльність окупаційної влади й місцевого адміністрації у Києві. Національний, релігійний і культурний аспекти. Ставлення до населення й військовополонених. Пропаганда й практика

Заклик начальника охоронної поліції та жандармерії Київської та Полтавської областей П.Шеєр до охоронної Поліції

23 вересня 1942 р.

Текст (укр.)

Командир Поліції Порядку Київ,                                                                                   дня 23.9.1942 р.

При SS-та Керівнику Поліції

в Київі1, відд. V

 

Особливий наказ.

 

Відн: Заклик до Охоронної Поліції.

Поліцаї.

Після звільнення Вашої батьківщини від більшовизму, Ви добровільно зголосились під розпорядимість німецької поліції і цим самим доказали Вашу готовність до співпраці. Багато з вас особливо виявились та пописались в боротьбі протів партизанів в подолані злочинів та інших випадках.

Ви доказали, що Ви хочете вставити свої сили при встановленні нормальних обставин безпеки та порядку. Державний Керівник SS-та Шеф Німецької Поліції дав при “визнанні Вашої праці” розпорядження, що в Київі зтягнули з районів-поліції ввесь німецький наглядний персонал. Цим самим, збільшення Вашої самостійності, сумістить в собі одночасно зобов’язання до особливо-сумлінного службо-розуміння та вірного виконання обов’язку. Я переконався, що помимо всіх принятих службово-карно-правничих мір та покарань СС-та поліційським місцевим судом, ще часто повторюються тяжкі провини карного порядку, а особливо безправні присвоювання, менші та більші крадіжі, підкупство та грабіжі.

Це повинно перестати. Український Поліцай повинен бути прикладом для населення. Вашим обов’язком є зголошувати всіх тих з-поміж себе, котрі своїм поводженням не належуть в ряди поліції, на те що б їх можна було викоренити звідти.

Покладаючись на указане я наказую слідуюче2:

  • За кожну провину поліцая, а особливо карно-правничого порядку, в майбутньому карати гостріше чим до тепер.
  • Буде створена організація з населення та німецьких установ, котра буде певно повідомляти німецьким наглядним установам про кожну провину поліцая.
  • Кожний приналежний до Охоронної Поліції зобов’язаний зголошувати про всі провини поліцаїв особливо про справи карного порядку, котрі належуть до відома СС-та поліційного місцевого суду, своїм службовим придставникам. Наслідком невиконання цього зобов’язання буде покарання.
  • Сказане під числом 3. відноситься одночасно до підстаршин та старшин Охоронної Поліції, котрі не будуть зголошувати взнані провини поліцаїв або не будуть передавати поступаючі зголошення.

Я відтепер очікую від всіх приналежних до Охоронної Поліції вірного, чесного та безпідкупного виконання служби, такого як потрібно жадати від приналежних до Поліції.

Підписав Шеер

Генерал-майор поліції

 

 

ДАКО, Ф. Р-4437, оп. 1, спр. 1, арк. 206