Документи

Книга 3 | Розділ 4. Діяльність окупаційної влади й місцевого адміністрації у Києві. Національний, релігійний і культурний аспекти. Ставлення до населення й військовополонених. Пропаганда й практика
Книга 4 | Розділ 3. Політика нацистської Німеччини на окупованій Україні. Ідеологічні основи та пропагандистська підтримка. Національний, релігійний і культурний аспекти. Ставлення до населення і військовополонених

Донесення вищого військового радника при штабі командуючого тилу групи армій «Південь» Г.Вінтера щодо розташування архівів міста Києва на території Києво-Печерської Лаври

24 листопада 1941 р.

Текст (укр.)

Архіви Лаври.

У загородженій на даний час частині району Лаври перебувають такі архіви:

1. У житловій будівлі зліва, поблизу головного входу – Військово-історичний архів, конфіскований уповноваженим керівника військового архіву.

2. У тій самій будівлі на першому поверсі – фото- та кіноархів.

3. У дзвіниці поряд з головним входом, імовірно в 5–6 приміщеннях, бо двері були відкриті лише до одного з них, – архівні матеріали різного походження.

4. У церкві над Економічними воротами в північно-східній частині монастиря – архів монастиря та консисторії. При вході прикріплений щит із застережним написом представника райхсміністра у справах східних окупованих територій при групі армій «Південь», гауптмана д-ра Коха.

Зібрання, згадані в пунктах 2–4 належать Головному історичному архіву (Короленка 22, директор Мияковський)1Їх необхідно знову передати йому, як і належить. Тому вони переводяться до нового сховища і будуть передані під безпосередній контроль останнього.

Як сховище можна використовувати також велике приміщення, яке прилягає безпосередньо до північної сторони району Лаври (вхід з боку вул. Цитадельної перед згаданими Економічними воротами). У це сховище буде переміщена також решта сховищ Головного архіву, які знаходяться нині в церквах і будівлях на південь від відгородженого району Лаври.

 

Київ, 24 листопада 1941 [р.].

 

Вищий військовий радник при головнокомандувачі тилу групи армій «Південь», уповноважений райхскомісара з питань захисту архівів, д-р Вінтер2 3.

 

 

Київ: війна, влада, суспільство, 1939 – 1945. (За документами радянських спецслужб та німецької окупаційної адміністрації). – Київ: Темпора, 2014. - С. 430-431.